×
 • Sport
 • Sport

  Vedat Muriqi në Top-5 golashënuesit në La Liga

  Reporteri
  25 Maj 2023 | 22:09

  Vedat Muriqi po kalon nëpër një sezon mjaft të mirë personal.

  Ai arriti objektivin e tij me Mallorcan, për ta siguruar mbijetesën në elitën e futbollit spanjoll.

  Sonte, Mallorca fitoi 1:0 ndaj Valencias, me golin e shënuar pikërisht nga sulmuesi kosovar, që ia dha tri pikët e radhës ekipit të tij.

  Deri tani, Muriqi ka shënuar 14 gola dhe gjendet i pesti në listë, aq sa ka edhe Griezmann që është i katërti.

  Krahas 14 golave, Muriqi ndihmoi edhe me tri asistime në La Liga.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!