Ylli i Realit tregon tmerrin që e përjetoi një natë para finales me Liverpoolin

Marcelo ka treguar se kishte vuajtur nga ankthi para ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit


Real Madridi e mposhti Liverpoolin me rezultat 3-1 në finalen e Kievit, e cila do të mbahet mend për gafat e Kariusit dhe lëndimin e Salahut, shkruan Reporteri.net

Mbrojtësi i Realit, Marcelo në një intervistë për ‘Players Tribune’ ka treguar se kishte probleme me ankth dhe se kishte pasur vështirësi për të marrë frymë.

Marcelo

“Nuk mund të merrja frymë. Unë po përpiqesha të mos bëja panik,” ka thënë Marcelo për Players Tribune.

“Kjo ishte në dhomën e zhveshjes para finales së Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit në vitin 2018.

Ndihesha sikur të kisha diçka të mbërthyer në gjoksi. Ky presion i madh. A e dini atë ndjenjë? Nuk po flas për nerva. Nervat janë normale në futboll. Kjo ishte diçka ndryshe.

“Unë po ju tregoj, vëlla, ndihesha sikur isha mbytur. Gjithçka kishte filluar një natë para finales. Nuk mund të ha. Nuk mund të flija. Unë po mendoja vetëm për ndeshjen. Ishte qesharake pasi gruaja ime bëhej nervoz kur unë kafshoja thonjët. Por unë u zgjova në mëngjes dhe të gjithë thonjët e mi ishin zhdukur.

Image result for marcelo vs liverpool final
“Për mua, presioni ishte më intensiv para finales së Liverpoolit. Ndoshta njerëzit do të mendojnë se është e çuditshme.

“E dija që nëse do të mund ta dilja në fushë, do të isha mirë. Për mua, asgjë e keqe nuk mund të ndodhë në një fushë futbolli.

Related image“Ju mund të rriteni në kaos, gjithçka mund të çmendet rreth jush, por nëse keni një top në këmbët tuaja, ju ndaloni së menduari.

“Kur përfundimisht u futa në fushë, unë akoma kisha probleme me frymëmarrjen dhe mendova, ‘nëse duhet të vdes këtu sonte, do të vdes,” përfundoi rrëfimin Marcelo. /Reporteri.net/