Ylli kosovar që dikur kushtonte 50 milionë euro, sot edhe zyrtarisht ka mbetur pa klub

Donis Avdijaj dhe Trabzonspor kanë ndarë rrugët, me futbollistin kosovar që ka shkëputur kontratën me klubin turk 


Donis Avidjaj para disa viteve ishte futbollisti kosovar më premtues dhe te Schalke e kishte një klauzolë prej 50 milionë euro, por tani ka mbetur pa klub, shkruan Reporteri.net

Ylli kosovar u transferua te Trabzoni gjatë verës së kaluar, por pas vetëm 6 muajsh ndanë rrugët me klubin turk.

Avdijaj mund të mbetet përsëri në Turqi, pasi për të ka shprehur interesim Kayserispor. /Reporteri.net/