Merkel arrin për vizitë në Serbi

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka pritur sot në Beograd kancelaren gjermane Angela Merkel.


Në delegacionin që e priti kancelaren gjermane ishin të pranishëm edhe ambasadori i Gjermanisë në Beograd Thomas Schieb dhe ambasadorja e Serbisë në Gjermani Snezana Jankoviq, shkruan Tanjug.

Reklamë

Kancelarja gjermane nesër do të udhëtojë për në Tiranë.