Publikohen pamjet: Momenti kur një burrë me ‘hanxhar’ në dorë ndjek njerëzit në një lagje të Anglisë

Janë shfaqur pamjet e një burri me atë që duket të jetë një hanxhar duke ndjekur një grup të rinjsh përgjatë një rruge të qetë banimi.

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, gjashtë meshkuj u panë duke vrapuar përpara burrit në rrugën Cherrywood, pranë dy shkollave në një periferi lindore të Birmingham, rreth orës 3 pasdite të shtunën.

Dhe në një klip të filmuar nga një kalimtar, burri mund të dëgjohej duke ulëritur teksa tundte armën.

Disa nga ata që vrapuan përpara gjithashtu dukej se mbanin armë, megjithëse nuk ishte e qartë se kush ishte objektivi ose pjesë e të njëjtit grup si ai.

Policia u njoftua për ngjarjen, por në momentin kur mbërritën, të përfshirët ishin larguar.

Një zëdhënës i policisë së West Midlands tha: “Asnjë armë nuk u gjet ose nuk u raportuan lëndime. Pamjet e CCTV-së po shqyrtohen ndërsa hetimet tona vazhdojnë”.