×
 • Lajme
 • Botë / Video

  Sulm me thikë në një qendër tregtare në Australi, raportohet për katër të vrarë

  Reporteri
  13 Prill 2024 | 9:23

  Një operacion i madh policor është duke u zhvilluar në qendrën tregtare Westfield Bondi Junction të Sidneit, ku raportohet se katër persona kanë mbetur të vrarë si pasojë e një sulmi me thikë.

  Një nënë dhe foshnja e saj 9 muajshe, kanë mbetur të plagosura dhe janë dërguar menjëherë në spital për të marrë trajtimin e duhur.

  Sipas informacioneve, autorët ishin dy, një prej të cilëve u qëllua për vdekje nga policia, gjithnjë sipas raportimeve të mediave të huaja.

   

  Një dëshmitare, e cila sot është mbyllur brenda një dyqani tha se ka dëgjuar të shtëna dhe britma.

  “Ne jemi absolutisht të tmerruar,” tha ajo.

  Personat e plagosur janë dërguar menjëherë në spital, ndërsa policia ka nisur hetimet për ngjarjen tragjike dhe kapjen e autorit. /abcnews

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!