×
 • Lajme
 • Lajme

  Bouyx takoi anëtarët e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë

  Reporteri
  02 Prill 2024 | 19:57
  Foto ilustrim

  Pak kohë pasa se në Këshillin e Evropës të diskutohet për anëtarësimin e Kosovës, kryetari i Komitetit për Çështje Politike dhe Demokraci në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të vropës, Bertrand Bouyx, erdhi për vizitë në Kosovë.

  Ai është pritur në një takim edhe nga anëtarët e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë.

  Gjatë ditës ai ka pasur edhe takime të tjera në vend.

  Osmani: Anëtarësimi në KiE hap i rëndësishëm për fuqizimin e të drejtave të njeriut në Kosovë

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!