Kosova sot pranon Raportin e Komisionit Evropian për vitin 2019

Shefja e Zyrës së BE-së në Prishtinë, Natalyia Apostolova, sot do të pritet nga Kryeministri Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentari Kadri Veseli.


Shkas i këtyre takimeve është pranimi i Raportit të Kosovën për vitin 2019 nga Komisioni Evropian.

Pas takimit Haradinaj-Apostolova është paralajmëruar konferencë e përbashkët për media.