Një person është arrestuar në Shtërpcë, tentoi të vrasë me armë zjarri një person

Një person është arrestuar pasi ka tentuar të vrasë me armë zjarri një tjetër, shkruan Reporteri.net


Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës, të dyshuarit gjatë konfiskimit i janë gjetur një armë e gjatë dhe një gëzhojë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi që i njëjtit pas një mosmarrëveshje me armë zjarri ka tentuar të vras viktimën mashkull K-Shqiptar. Është konfiskuar një armë e gjatë dhe një gëzhojë. Nuk raportohet për të lënduar. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”