Një serb gjendet i vdekur në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme është gjetur pa shenja jete një serb në Zubin Potok.


Raportohet se në shtëpinë e tij u gjet trupi i pajetë dhe në të nuk janë vërejtur shenja të dhunës.

Sipas policisë me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i është liruar familjarëve për ceremoni mortore.

“Zubin Potok 04.05.2019 – NN. Raportohet se në shtëpinë e tij pa shenja jetë është gjetur viktima mashkull K-Serb. Sipas mjekut, viktima nuk ka shenja dhune. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i është liruar familjarëve për ceremoni mortore”, thuhet në njoftimin e policisë.