×
 • Lajme
 • Pa kategori

  Certifikohen rezultatet për Prizren dhe Kllokot, Vetëvendosje kundërshton

  Reporteri
  01 Dhjetor 2021 | 15:50

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve për kryetar të Prizrenit dhe Kllokotit, pas konfirmimit nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe nga Gjykata Supreme se nuk ka ndonjë ankesë të mundshme.

  Kryetari i KQZ-së, Kreshnik Radoniqi, ka thënë se kanë pranuar vendimin e Supremes që nuk ka asnjë ankesë në këtë institucion.

  “Ne e kemi pranuar nga Gjykata Supreme që nuk ka asnjë ankesë dhe rekomandohet certifikimi i zgjedhjeve në Kllokot”, tha Radoniqi.

  Reporteri.net më herët raportoi edhe për dokumentin me njoftim që Enver Peci nga Supremja ia ka drejtuar KQZ-së.

  Supremja asnjë ankesë për rundin e dytë të zgjedhjeve në Kllokot e Prizren, i shkruan KQZ-së

  Ndërkaq certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve në Prizren, mori pak më shumë kohë, pas pretendimeve të anëtarit të Vetëvendosjes, Alim Ramës, ku ky i fundit pretendon se kanë dërguar ankesë në Gjykatën Supreme për rezultatin e zgjedhjeve në këtë komunë, njofton eo.

  “Brenda një ore e marr kopjen e ankesës. Ankesa është dorëzuar në Supreme”, deklaroi Rama.

  Kundër kësaj u shprehën anëtarët e PDK-së në këtë institucion.

  Certifikimi i këtij rezultati u votua me tetë vota pro, një kundër dhe një abstenim.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!