×
 • Lajme
 • Lajme / Tiranë

  Përfundon samiti për Ukrainën, liderët dalin me foto të përbashkët

  Reporteri
  28 Shkurt 2024 | 13:44

  Përfundon Samiti Ukrainë-Evropa Juglindore i mbajtur në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

  Në mbyllje të takimit, liderët realizuan edhe foton familjare bashkë me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

  Pas shkrepjes ata u futën sërish brenda ambienteve të Pallatit të Kongreseve, ndërsa pritet që në vijim Rama dhe Zelensky të mbajnë një konferencë të përbashkët për mediat.

  Vlen të theksohet se gjatë, presidenti ukrainas duke falenderuar të gjitha kombet për punën e mirë që është bërë në ndihmë të vendit të tij, ka propozuar të organizohet një forum i përbashkët për fushën e mbrojtjes mes Ukrainës dhe Ballkanit.

  Sipas Zelenskyt, gjithçka që i bën ata së bashku partner të mirë, e bën Putinin më të dobët.

  Zelensky në Tiranë: Regjimi i Putinit duhet të humbas – ne të gjithë e meritojmë të jemi në BE

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!