Plagoset me armë zjarri një person në Pejë, i dyshuari në arrati

Gjatë ditës së djeshme në Pejë ka ndodhur një plagosje me armë zjarri.


Sipas policisë dy viktima meshkuj pas një mosmarrëveshje janë sulmuar fizikisht nga dy persona të tjerë, ku aksidentalisht njërit nga të dyshuarit i ka shkrepur arma me ç’rast lëndime trupore ka pësuar njëri nga viktimat.

Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor. Njëri nga të dyshuarit është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri sipas policisë gjendet në arrati. /Reporteri.net