×
 • Lajme
 • Lajme

  Reçica i PDK’së: VV gjeti shesh për përshesh në diasporë, tani do të jetë ndryshe

  Reporteri
  06 Korrik 2022 | 21:42

  Kryetari i Komisionit për Organizimin PDK-së në Mërgatë dhe deputeti Elmi Reçica, ka thënë se Vetëvendosja ka gjetur teren të hapur për disa vite në mërgatë, prandaj, ka thënë ai ka marrë shumicën e votave.

  Kjo gjë do të ndryshojë sipas Reçicës, me mobilizimin e PDK-së në mërgatë.

  “Nëse më 14 shkurt, i kanë fituar dikund 80% të votave të mërgatës sonë dhe nëse nga ajo betejë politike, pa oponencë politike… ajo betejë politike pa oponencë politikë. Mua ma kujton kohën e viteve të para ’90. Faktikisht, ata i kanë akuzuar njerëzit e PDK-së dhe të luftës. Nuk ka pasur asnjë parti politike që i ka kundërshtuar”, ka deklaruar ai në emisionin Pressing të T7.

  Reçica është shprehur përmes një metafore për VV-në në mërgatë.

  “Normal ata kanë gjetur shesh për përshesh dhe i kanë marrë ato vota dhe kanë dalë siç kanë dalë”, ka thënë ai tutje.

  Sipas Reçicës, Vetëvendosje do ta ketë të pamundur që të marr votat që i ka marrë deri tani në mërgatë, si rezultat i angazhimit të drejtpërdrejtë të PDK-së me bashkatdhetarët që jetojnë jashtë Kosovës.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!