Sot vranët, në fundjavë kthehet bora

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët.


Ndërkaq, të shtunën parashihet të ketë reshje shiu dhe vende-vende kushte për reshje bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindje 1-5 m/s