Video nga momenti i vrasjes në tregun e Mitrovicës

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur pas një incidenti me armë zjarri në Mitrovicë.


Policia ka konfirmuar për Reporterin se ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:27.

Reporteri.net ka siguruar edhe pamjet e momentit kur ka ndodhur vrasja.
Një person shihet me armë në dorë teksa kacafytet me disa persona.

Siç shihet, disa persona janë përfshirë në këtë incident.

Duhet theksuar se incidenti ka ndodhur në pjesën ku zhvillohet tregu, pikërisht në ditën e tregut ku ka fluks të qytetarëve.