Vranët dhe me riga shiu, parashikimi i motit për ditën e sotme

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me kushte për riga të intensitetit të dobët, sipas Intitutit Hidrometerologjik.

Në mëngjes parashihet të ketë mjegull mesatare deri të dendu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius.