×
 • Lajme
 • Lajme

  VV: Dikur Radojçiqit i hiqej fletarresti, tash e kërkon INTERPOL’i

  Reporteri
  08 Dhjetor 2023 | 15:57

  Shtimin e Milan Radojçiqit në listën e kërkimit të INTERPOL, Lëvizja Vetëvendosje e Kurtit e ka shfrytëzuar sot për të goditur pushtetet e kaluara.

  Në një postim në faqen zyrtare të Vetëvendosjes, thuhet se dikur Radojçiq endej me vetura zyrtare e i largohej fletarresti, por sot i janë konfiskuar të gjitha dhe i është lëshuar urdhërarrest nga Interpoli.

  “Dikur në Prishtinë endej me vetura zyrtare, sot në veri i është konfiskuar gjithçka e madje edhe villa me barkë. Dikur në Prishtinë i largohej fletarresti, sot me kërkesë nga Prishtina i lëshohet urdhërarrest edhe nga Interpoli.
  Dallimi është evident. Nuk ka më kompromis me krimin e në dëm të Republikës”, thuhet në reagim e VV-së.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!