Me tre përbërës mund ta gatuani një salc turke të shijshme

Menemeni është ushqim tradicional turk nga domatet dhe specat


Shpesh hahet për kafjall, mirëpo nëse dëshironi ta shmangni mishin, mund të hahet edhe si drekë, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 4 vezë;
– një copë rrënje xhenxhefili;
– 4 thelpinj hudhre;
– 1 qepë;
– 2 domate të mëdha;
– ½ e filxhanit salcë domatesh;
– ½ speci djegës;
– ½ speci;
– 2 lugë të vogla spec të bluar;
– ½ luge e vogël rigon;
– kripë;
– piper;
– vaj ulliri;
– qepujka

Përgatitja:

1. Zieni domaten dhe qërojeni.

2. Nxehni vajin në tigan, shtoni hudhrën e grirë dhe xhenxhefilin dhe fërgoni derisa të zbuten, pastaj qitni edhe qepën e grirë. Pas pak, qitni edhe specat.

3. Shtoni domatet të cilat më parë i keni grirë dhe lini dy minuta pastaj qitni edhe purenë e domateve dhe erëzat e tjera, pos qepujkave.

4. Kur domatja të zihet, thyeni një vezë në tigan dhe vetëm pas dhjetë sekondash përzieni lehtë në tretje.

5. Shërbeni me qepujka.