Aktori shqiptar kërkon nga presidenti Thaçi që ditën e sotme ta shpallë ditë feste!

Adnan Blaku është aktori i njohur shqiptar i cili famën e tij më të madhe e mori me rolin e “Sofisë”. Dita e sotme, 18 prill është mjaft e veçantë për të, pasi aktori feston ditëlindjen. Por, në këtë ditë ai shprehur një kërkesë drejtuar presidentit Hashim Thaçi. Blaku do që dita e sotme të jetë festë për të gjithë.


“18 Prilli – Datë e rëndësishme për Kosovën sepse është Datëlindja ime. Prandaj e lus Presidentin që këtë ditë ta shpall ditë feste. Ju ftoj te gjithëve që ti bashkangjiteni dhe të festojmë se bashku”, ka shkruar aktori në fotografinë e tij të publikuar.

Ndryshe, Blaku fillimin e karrierës e nisi në emisionin “Prrallë me tupan”, ku dhe aty ai arriti të pëlqehet shumë nga publiku, ndërsa ka vite tani që është pjesë e Odeonit.