Parashikimi i motit në Shqipëri, në këto zona do të ketë reshje shiu

Parashikimi i motit për Shqipërinë nga Igjeum.


RESHJET

Sot (e shtunë dt.22), në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre, gjatë pasdites së nesërme. Kjo mundësi do të vazhdojë që të jetë në rënie.

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë dt.22) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 31 °C

në vendet e ulëta: 18 / 35 °C

në vendet malore: 14 / 29 °C

ERA

Nesër (e shtunë dt.22) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare