Berisha e nis ndeshjen si kapiten dhe shënon gol nga penaltia për Akhmatin

Bernard Berisha vazhdon me formën e lartë në kampionatin rus


Akhmati është duke fituar 2-0 ndaj Ural në kuadër të javës së nëntë në Rusi, shkruan Reporteri.net

Bernard Berisha në këtë ndeshje ishte titullar dhe barti shiritin e kapitenit.

Mesfushori i Kosovës arriti që të shënojë gol pasi u tregua i pagabueshëm nga pika e bardhë në minutën e 57-të.

Berisha në këtë takim u zëvendësua në minutën e 73-të me Umaev.

Ndryshe, për Berishën ky ishte goli i dytë në këtë sezon në kampionatin rus. /Reporteri.net/