Bytyqi vazhdon shkëlqimin në Norvegji, shënon sërish një gol të bukur për Vikingun

Zymer Bytyqi po vazhdon të tregojë formë të lartë në kampionatin norvegjez me skuadrën e Vikingut


Viking po luan me Aalesund në kuadër të javës së 18-të në Norvegji, derisa rezultati aktual është 1-0, shkruan Reporteri.net

Golin për Vikingun e ka shënuar futbollisti kosovar, Zymer Bytyqi.

Bytyqi me një goditje të saktë me këmbën e djathtë të tij arriti që ta mposhte portierin kundërshtarë dhe kështu ia dha epërsinë skuadrës së tij.

Kujtojm që ky është goli i 6 i yllit kosovar këtë edicion, derisa ka dhuruar edhe 5 asiste. /Reporteri.net/