Nuk ndalen Majlinda dhe Nora, shënojnë fitoret e radhës – marshojnë në gjysmëfinale

Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë shënuar fitoret e tyre të radhës të cilat janë duke garuar në garat e Minsk 2019.


Majlinda ka fituar me ippon në çerekfinalen deri në -52 kilogramë, ndaj Karolina Pienkowska e cila është nga Polonia, shkruan Reporteri.net

Në anën tjetër, edhe Nora Gjakova fitoi me ippon ndaj gjermanes Pauline Starje, por Nora garonte në kategorinë deri në -57 kilogramë.

Majlinda në gjysmëfinale takohet me Amandine Buchard të Francës, kurse Nora do ta mësojë kundërshtaren pas pak./Reporteri.net/