Suarez po kryen testet mjekësore, Atletico Madridi po bëhet gati që t’ia sjellë në skuadër sulmuesin e rrezikshëm

Te Atletico Madridi do të mund ta shohim dyshen uruguaiane në sulm, Luis Suarez dhe Edinson Cavani


Suarez tashmë po i kryen testet mjekësore te Atletico, derisa klubi i njohur nga Madridi tani po shikonë mundëistë që ta sjellin në skuadër edhe Cavanin, shkruan Reporteri.net

El Pistolero u largua nga Barcelona për të ardhur te Atletico Madridi, deisa Cavani është lojtar i lirë dhe Simeone e dëshiron ta ketë atë në skuadër.

Mediat raportojnë se Atletico është vënë pas Cavanit, i cili u largua nga PSG pasi i skadoi kontrata në qershor të këtij viti.

Ndryshe, përveç Alteticos për ‘El Matador’ po interesohet edhe Real Madridi. /Reporteri.net/