Zbulohet: Ky është trajneri më i paguar në Serie A

Antonio Conte është trajneri më i paguar në Serie A dhe te Interi përfiton 11 milionë euro për sezon


La Gazetta dello Sport ka bërë një list të trajnerëve më të paguar në Serie A, derisa i pari është Conte, shkruan Reporteri.net

Tekniku italian u emëruar këtë verë në krye të skuadrës së Interit dhe përfiton hiq më pak se 11 milionë euro në sezon.

I dyti është Maurizio Sarri që përfiton 5.5 milionë euro, i treti Ancelotti me 5 milionë dhe më pas vijnë Mihajlovic dhe Fonseca me nga 3 milionë.

Ndërsa, trajneri që përfiton më së pagu është Igor Tudor i Udineses. Ai ka një pagë vjetore prej 500 mijë euro. /Reporteri.net/