Ahmeti: Jo që kemi mbuluar, por kemi shpluar kalldërmen

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pasi një fotografi e rrejshme u publikua mbrëmë në rrjetet sociale kinse një rrugë e vjetër e qytetit të Prishtinës me kalldërm është mbuluar me asfalt.


Ahmeti përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se janë mbuluar kalldërmat.

“Pash disa statuse që insistojnë që kemi mbuluat një pjesë me asfalt. Në fakt ka qenë asfalt qe plotë vite. Kur e kanë gryer për asfaltim e kemi parë që ka kalldërm përfundi.”
“Kemi insistuar dhe kemi ndërruar projektin për ta kthyer kalldërmen. Pra jo që kemi mbuluar, por kemi shpluar kalldërmen”, shkroi ai.