×
 • Lajme
 • Zgjedhjet Lokale 2021

  Abdixhiku: Nga e hëna hapet dera e shpresës për prishtinasit me Përparim Ramën Kryetar

  Reporteri
  12 Nëntor 2021 | 22:26

  Lidhja Demokratike e Kosovës, në Prishtinë, mbajti sot një tubim madhështor në përmbyllje të fushatës, ku të pranishëm ishin kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, kandidati për kryetar të komunës, Përparim Rama, bashkë me anëtarë, struktura, simpatizantë si dhe qytetarë të kryeqytetit.

  Në fjalën e tij, Abdixhiku, tha se janë mbledhur për t’i dhënë fund një fushate të gjatë elektorale dhe për të nisur një qeverisje të gjatë, por të gjallë qytetare, e cila e transformon Prishtinën, që sipas tij bëhet Përparim Ramën kryetar.

  “Sonte po e mbyllim vetëm një copë të rrugëtimit tonë politik me qytetarë; të hënën e javës së ardhshme do të hapim një derë të re, derën e shpresës që Prishtinasit e kanë kërkuar tash e sa vjet”, tha Abdixhiku

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!