×
 • Lajme
 • Zgjedhjet Lokale 2021

  Teki Shala i LDK-së i bindur për fitoren e tij në Gjakovë

  Reporteri
  06 Tetor 2021 | 23:42

  Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Gjakovës, Teki Shala është shprehur i bindur për fitoren e tij.

  Ai në një takim me qytetarët e Rogovës ka thënë se fitorja e tij nis që nga ky fshat.

  “Fitoren e LDK-së në Gjakovë do ta fillojmë me fitore në Rogovë e gjithëandej.
  Sonte së bashku me strukturën e nëndegës së LDK-së në Rogovë bashkërenduam aktivitete për pjesën e mbetur të kësaj kampanje zgjedhore/”, ka thënë Shala.

  Shala gjatë ditës ka vizituar edhe fermerët e fshatit Lipovec.

  “Ditën sot e filluam me fermerët e fshatit Lipovec dhe Greqinë me të cilët biseduam për sfidat, kërkesat dhe Programin e LDK-së për Gjakovën me theks të veçant bujqësinë, ku parashikohet rritja e kanaleve të ujitjes, dyfishimi i subvencioneve dhe ndërtimi dhe funksionalizimi i qendrave grumbulluese në katër regjionet e komunës.:, ka theksuar Shala.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!