Asamblisti i VV-së: Shpend Ahmeti po i punëson në Komunë militantët e PSD-së

Asamblisti i Kuvendit Komunal në Prishtinë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Egzon Azemi, e ka kritikuar kryetarin e kësaj komune Shpend Ahmetin, për punësimet që po bëhen.


Azemi, ka thënë se në konkursin e fundit të Komunës së Prishtinës për anëtar të Komisionit të Ndërmarrjes Kuzhina Qendrore janë punësuar Naim Jakaj dhe Muhamet Bytyqi të dy këta anëtar të PSD-së.

Postimi i tij:

Naim Jakaj i emëruar nga Shpend Ahmeti anëtar i Komisionit të Ndërmarrjes Kuzhina Qendrore.

E paska marrë në punë, Muhamet Bytyqin.
Të dy anëtarë të PSD-së.

Ndërsa Nysret Azemi nga Gostivari veteran i luftës së Kosovës e Iliridës, ka mbetur i papunë vetëm se nuk ishte mbështetës por kritik i Shpendit.

Naim Jakaj i emëruar nga Shpend Ahmeti anëtar i Komisionit të Ndërmarrjes Kuzhina Qendrore. E paska marrë në punë,…

Publiée par Egzon Azemi sur Jeudi 24 septembre 2020