E thotë Vjosa Osmani: Rreth 200 mijë mërgimtarë aplikuan për të votuar në Kosovë

Kandidatja për presidente të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Vjosa Osmani ka thënë se 200 mijë qytetarë që jetojnë jashtë vendit kanë aplikuar për të votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan Reporteri.net.

“Edhe këtë herë e dëshmuat se Kosova ka qenë dhe mbetet në mendjen e zemrat tuaja përherë. Rreth 200 000 nga ju, edhe pse në pamundësi të jeni prezent fizikisht në këto zgjedhje, na e dëshmuat që s´ka asnjë barrierë që mund të ju ndalë për të shprehur vullnetin tuaj e të jepni kontributin tuaj të drejtpërdrejt për ndryshimin e madh”, ka shkruar ajo në Facebook.

Osmani ka theksuar se vota e tyre do t’i japë frymë Kosovës.

“Së bashku me shumë nga ju që udhëtuan e do të udhëtojnë me kilometra të tëra për të ardhur në Kosovë, më 14 shkurt le t’i japim frymë Kosovës së ëndrrave tona më të bukura:, ka shtuar Osmani.

Ju faleminderit nga zemra.
Vjosa