×
 • Lajme
 • Lajme / Video

  Ferizajt i “kthehet” liqeni

  Reporteri
  04 Maj 2024 | 14:17

  Pas të reshurave të premten dhe të shtunën, vendi i zakonshëm në magjistralen Ferizaj-Prishtinë, në fshatin Muhoc, është përmbytur, duke shkaktuar kolonë, pasi automjetet detyrohen të shmangin ujin duke lëvizur anash.

  Edhe pas më shumë se dhjetë vjetësh, Komuna e Ferizajt as Ministria nuk kanë ndërmarrë asgjë për riparimin e rrugës.

  Për shkak të përmbytjes së shpeshtë të rrugës, është tallur duke u quajtur Liqeni i Ferizajt.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!