Sa fëmijë do të keni sipas shenjës suaj të Horoskopit

Zgjedhja e një personi nëse do të ketë apo jo fëmijë është rreptësisht personale, pavarësisht nga pritshmëritë e shoqërisë. Megjithatë, astrologët besojnë se nga...

Gjashtë mënyra për të kursyer energji

Çmimi i energjisë këto ditë është veçanërisht i lartë dhe sipas njoftimeve të autoriteteve presim që gjërat të vështirësohen edhe më shumë për amvisëritë. E...

8 gjuhët e lashta që fliten edhe sot

Sot në botë fliten më shumë se 7.000 gjuhë. Shteti i Papua Guinea e Re...

Qytetet më të mira në botë ku njerëzit po shpërngulen për të punuar

Ndërsa kufizimet e pandemisë, trazirat politike dhe kostot në rritje, i shtyjnë emigrantët dhe profesionistët...

A po i përdorni saktë emoji-t zemra? Zbuloni kuptimet e vërteta të secilës ngjyrë

Herë tjetër kur të dërgoni një emoji zemër në WhatsApp, mendohuni dy herë. Me sa...

A zgjoheni të lodhur? 8 arsyet pse ndodh kjo dhe si të veproni

A flini shtatë deri në tetë orë pothuajse çdo natë, por kur zgjoheni në mëngjes...

Ushqimet që nuk duhen porositur në takimin e parë, nëse doni të keni një të dytë

Një takim i parë mund të jetë shumë nervoz edhe për njerëzit më të sigurt...

6 korriku dita ndërkombëtare e puthjes, gjashtë kuriozitetet që nuk dini për të

Puthja është manifestimi i parë dhe më elementar i dashurisë mes dy personave. Shpeshherë ajo...

10 qytetet më të këqija për të jetuar

Cilësia e jetës, mundësitë e punësimit dhe shërbimet publike efikase janë disa nga faktorët që...

Këto janë destinacionet më të mira për pushime për vitin 2022

Po kërkoni të planifikoni pushimet tuaja verore? Duke pasur parasysh që mund të udhëtojmë përsëri...

A e dini pse dyert në banjot publike nuk arrijnë në dysheme?

Njerëzit kanë paguar për të përdorur tualetin për gati 2,000 vjet. Dhe ndërsa sot kemi...

Shtatë destinacione ideale për të punuar online nëpër botë

Me ardhjen e pandemisë, më shumë se dy vjet më parë, bota jonë ka ndryshuar...

Gjashtë shtete që nuk kanë ushtri

Ushtria, si bashkësi e disa forcave (njësive të armatosura) nën një komandë, ka rëndësi shumë...

7 gabime që ju pengojnë të bëheni i pasur

Të bëhesh i pasur nis së pari nga mentaliteti juaj. Përpara se ju të adoptoni...

7 sekretet që nuk duhet t’ia tregoni kurrë, askujt

Jo të gjithë duhet t’i dinë të gjitha aspektet e jetës suaj. Jo të gjithë...

Këto janë 17 shtetet më të pasura në botë

Dëshironi të dini se cili është shteti më i pasur në botë? Këtu është një...

7 gjëra që nuk duhet t’i vendosni kurrë në fytyrë

Gjithmonë më pëlqen të mendoj se fytyra është një tempull dhe si e tillë, duhet...

Ca gjëra që duhet t’i mbani brenda çantës për t’i shpëtuar situatave të rrezikshme

Çdo gjë mund të ndodhë dhe meqë paniku s'na ndihmon fare, duhet të jemi gjithmonë...

Tri gjëra që burrat vënë re herën e parë në shtrat dhe s’janë ato që mendoni ju

Ju mund të mendoni se burrat në shtrat vënë re fillimisht format tuaja trupore. Por,...

6 ‘hile’ për t’i bërë këpucët të mos prishen kurrë

Nëse ka diçka që kërkon rëndësi të veçantë nga e gjithë veshja, janë këpucët! Sytë...

7 produkte bukurie që nuk iu duhen domosdoshmërisht

Janë disa produkte të cilat mund të anashkalohen ose zëvendësohen me disa të tjera. Krem sysh...

Mënyra më e thjeshtë për të shpëtuar njëherë e mirë nga infeksionet urinare

Gati gjysma e grave preken nga infeksionet urinare në një moment të jetës, për të...

Gjithë problemet që letra higjenike mund t’ju shkaktojë në zonën intime

Parandalimi është gjithmonë më i mirë se kurimi! Eshtë shumë e rëndësishme të jemi vigjilentë...

Pse meshkujt nuk kanë celulit?

Sipas studimeve të ekspertëve, 80%-90% e grave përjetojnë celulit në një moment ose në një...

Dhjetë gënjeshtrat më të mëdha të thëna ndonjëherë në histori

Sa më i madh përfitimi, aq më e madhe është edhe gënjeshtra. Historia jonë është...

10 gjëra që mendonit se zgjasnin përjetësisht, por në fakt kanë një datë skadence

Na pëlqen ose jo, çdo gjë në jetë vjen me një datë skadence! Ka shumë...

7 profesione që nuk do të jenë kurrë më si më parë pas pandemisë

Me më tepër se 10 milionë vende të reja pune janë hapur në SHBA, atëherë...