×
 • Extra
 • Tech&Auto

  Kështu mund të bëni para, duke postuar në Instagram

  Reporteri
  11 Prill 2019 | 14:31
  Ju e trajtoni Instagramin si punë me kohë të plotë. Por, nëse do ishte? Të bëhesh i njohur në Instagram nuk është e lehtë, por pagesa mund të jetë e madhe.

  Të bëhesh një “Instagram Influencer” do të thotë se bota është zyra juaj. Nëse doni të njiheni për rrobat tuaja apo mënyrën tuaj të jetesës – ose të gjitha këto dhe më shumë – këtu janë disa këshilla se si të bëhesh i famshëm në Instagram.

  Gjej “cepin” tënd

  Mendoni për obsesionet, pasionet dhe talentet tuaja. Pastaj, ndërto një markë personale rreth tij. Editoni fotot tuaja Nuk është e nevojshme të keni një kamera të shtrenjtë apo një ekip të tërë pas jush. Tim und të bëhesh I famshëm në Instagram duke përdorur telefonin tënd, dhe 1 program për të edituar fotot, siç mund të jetë VSCO. Sigurohuni që të gjeni dritën e duhur.

  Posto rregullisht

  Mos postoni vetëm selfie, përpiquni të postoni foto ku u tregoni histori audiencës tuaj, inspirojini ata në mënyrë që të pëlqejnë gjërat që ju bëni. Përpiquni të përcillni mesazhe nëpërmjet postimeve që bëni.

  Përdorni lokacionet dhe hashtaget në mënyrë strategjike

  Mund të përdorësh lokacionet për të shfaqur përmbajtjen tek njerëz të tjerë që kërkojnë të njëjtën zonë. Përdor hashtags në të njëjtën mënyrë duke etiketuar thënie, si #NYCfood dhe #NYCfashion.

  Vendos hashtags tuaj në një koment më poshtë ose pas një bllok hapësire në mënyrë që të mos ngjishen me përmbajtjen e postimit.

  Planifiko partnershipe

  Bashkëpunimi konkurron çdo herë. Gjeni influencues ose marka të tjerë që ndajnë misionin tuaj dhe bashkëpunoni me ta përmes postimeve të kryqëzuara, blerjeve dhe fotografive të përbashkëta. Ju do të fitoni vëmendjen e audiencës së njëri-tjetrit, dhe mund të bëni disa miq të rinj në proces!

  Angazhohu me folloersat e tu (+ followers potencial)

  Kjo është media sociale – jo një kullë e fildishtë. Përgjigjuni mesazheve dhe komenteve dhe bëni biseda reale me njerëzit.

  Njerëzit do të kenë më shumë gjasa të angazhohen me përmbajtjen tuaj, gjë që sinjalizon vlerën tuaj për algoritmin e Instagramit dhe gjithashtu krijon followers besnikë. Jini autentik Followers-at e tu kanë tru dhe do të dine të kuptojnë kur jeni duke vepruar falso.

  Mos i tej-modifikoni fotot tuaja ose mos prisni që vazhdimisht të tregoni sukseset tuaja.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!