×
 • Sport
 • Sport / Serie A

  Interi shpallet kampion me fitoren ndaj Milanit

  Reporteri
  22 Prill 2024 | 22:47

  Interi ka mposhtur Milanin me rezultat 2 me 1 për t’u shpallur kampion në Serie A.

  Fitorja në derbin e qytetit do të konfirmonte edhe matematikisht suksesin e “zikaltërve” në ligën italiane.

  Golin e parë për Interin e realizoi Acerbi në minutën e 18, ndërkaq Marcus Thuram dyfishoi epërsinë në minutën e 49.

  Në minutën e 80 mbrojtësi anglez Tomori ngushtoi epërsinë në 2 me 1.

  Krejt në fund të takimit kishte përleshje mes lojtarëve dhe me karton të kuq u ndëshkuan Theo Fernandez dhe Calabria të Milanit dhe Dumfries nga Interi.

  Me këtë fitore Interi tubon 86 pikë ndërkaq Milani mbetet në pozitën e dytë me 69 pikë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!