Një problem trafiku që ka shkaktuar polemika të shumta: Cila veturë duhet të lëvizë e para?

Psikologët pohojnë se ndonjëherë mjafton të përpiqemi të zgjidhim një detyrë logjike për të kontrolluar se si funksionojnë logjika jonë, por edhe për të...

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Ndërsa automjetet e përdorura kushtonin mesatarisht 21.793 euro në mars 2021, në mars 2022 mesatarja...

Ishte suspenduar, Musk thotë se do ta kthejë Trumpin në Twitter

Pronari i kompanisë Tesla, Elon Musk, thotë se nëse oferta e tij për të blerë...

iPhone 14 vjen në muajin shtator, ndryshime “drastike” në dizajn?

Për iPhone 14 po flitet që një kohë të gjatë dhe si duket kjo do...

Fillim i çmendur i ekipit “Bad News Eagles” në turneun më të madh në CS:GO

Ekipi shqiptar Bad News Eagles janë duke e zhvilluar përballjen e parë në turneun më...

Lajm i keq për ata që merren me kriptovaluta, Bitcon bie për toke

Vlera e Bitcoinit ka vazhduar të bjerë gjatë fundjavës, duke arritur nën 34 mijë dollarë. Sipas...

Për shkak të iluzionit optik, shoferët kalojnë në korsinë tjetër “për të mos rënë në humnerë”

Ata që kanë përjetuar vozitje nëpër këtë tunel sigurisht që nuk e kanë përjetuar si...

Paditet Netflix, nuk dokumentoi rënien e madhe në numrin e abonuesve, u kërkohet dëmshpërmblim

Platforma e madhe e filmave dhe serialeve, Netflix Inc (NFLX.O), është goditur me një padi...

Për çfarë shërben kjo dorezë në veturën tuaj, miliona njerëz nuk e dinë përgjigjen

Në rrjetet sociale, shpesh zbulojmë funksionet e fshehura të gjërave që i përdorim gabimisht me...

Lajm i rëndësishëm për personat që e përdorin WhatsApp

Mark Zuckerberg ka lajmëruar pak orë më parë në llogarinë e tij se ndryshimet e...

A e dini se çfarë do të thotë shenja TIR në kamion?

Ekzistojnë tri shkronja në pjesën e përparme dhe të pasme të shumë kamionëve që paraqesin...

Rritet numri i përdoruesve të Facebook-ut

Facebook ndaloi së humburi përdoruesit me fillimin e vitit 2022, edhe pse pronari i rrjetit...

Jeff Bezos e “thumbon” Elon Muskun pasi ky bleu Twitter’in

Elon Musk dhe Jeff Bezos janë dy nga personat më të pasura në botë, me...

BE: Twitter në pronësi të Muskut duhet t’i respektojë ligjet tona

Bashkimi Evropian paralajmëroi të martën miliarderin Elon Musk se platforma e sapoblerë në internet, Twitter,...

Twitter njofton se kompania do t’i shitet Elon Musk-ut, ky është çmimi

Twitter'i do t'i shitet Elon Musk-ut, për rreth 44 miliardë dollarë. Lajmin e ka bërë të...

Krijohet miu-robot, do të përdoret për misione specifike

Shkencëtarët kinezë kanë krijuar për herë të parë një mi-robot, që sillet fiks si një...

Udhëkryqi më i ndërlikuar: Kush ka të drejtë kalimi këtu?

Në kryqëzim ka një ambulancë, një zjarrfikëse, një automjet policie dhe një mjet shoqërimi Të katër...

Studimi: Shoferët e mirë e kalojnë testin e vozitjes tek në herën e tretë

Nuk duhet të keni më turp nëse nuk e keni kaluar testin e shoferit më...

Rënie e papritur e numrit të abonentëve në Netflix, synohen disa ndryshime

Një rënie e papritur e numrit të abonentëve ka bërë që platforma Netflix të konsiderojë...

Whatsapp përgatitet për ndryshime të mëdha, cilat janë veçoritë e reja

WhatsApp ka njoftuar lajme të rëndësishme që vijnë në aplikacion në javët e ardhshme. Ata...

Bashkëpunimi Austri-Itali-Britani sjell makinën elektrike më të fuqishme në botë

Marka austriake Deus ka vendosur që t’i sjellë botës makinën elektrike më të fuqishme të...

Si do të zhvillohet trafiku nëpër kryqëzimin ku nuk funksionojnë semaforët?

Shikoni situatën e trafikut në foto dhe përpiquni të përgjigjeni në më pak se një...

Risia e TikTok për të reduktuar ngacmimet seksuale

Në TikTok vjen butoni “Mos pëlqe” për komente, një risi që lejon përdoruesit të zgjedhin...

Musk ofron 43 miliardë dollarë për blerjen e Twitter-it

Shefi ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk, po ofron që ta blejë Twitter-in, duke thënë...

Ndalet prodhimi i iPhone-ve në dy fabrika në Kinë

Pegatron është bërë kompania e fundit teknologjike, e cila ka ndalur operacionet për prodhim të...

Nokia tërhiqet nga tregu rus

Prodhuesi i pajisjeve të telekomunikacionit, Nokia, po tërhiqet nga tregu rus, raportoi Reuters të martën. Drejtori...