A e dini se çfarë do të thotë kjo shenjë e trafikut?

Shenja të trafikut të cilat shoferët nuk kanë pasur rastin t’i shohin mund t’u shkaktojnë goxha kokëçarje gjatë udhëtimit me automjet. Një ndër këto shenja...

Bie Instagram

Në orën e fundit, qindra mijëra përdoruesit të Instagramit po përballen me probleme. Ajo që kanë vënë re përdoruesit është se faqja kryesore nuk përditësohet. Ata...

A e dini se mund ta kuptoni se kush po e viziton më shpesh profilin tuaj në Instagram

Instagrami jep shumë frymëzim me filtra dhe hashtags, megjithatë nuk na lejon të shohim se...

Bitcoin vazhdon të zhvlerësohet, bie nën 19 mijë dollarë

Kriptovalutat kanë rënë sërish në nivele më të ulëta, për shkak të shqetësimeve të rregullatorëve...

Shuma marramendëse që fiton Khaby Lame nga TikTok

Personi më i ndjekur në TikTok, Khabane “Khaby” Lame, zbuloi pagën e tij dhe sa...

Gjysma e transaksioneve të Bitcoin të rreme, Forbes: Hapësirë për pastrim parash

Më shumë se gjysma e volumit të tregtimit të Bitcoin janë transaksione potencialisht të rreme...

Brazili ndalon shitjen e iPhone-vë pa karikues të kompanisë Apple

Ministria e Drejtësisë ndalon shitjet e iPhone 12 dhe modeleve më të reja që nuk...

Një studim sugjeron se postimi në mediat sociale i bën përdoruesit të kenë “rritje të vetëbesimit”

Shpërndarja e artikujve në mediat sociale i bën njerëzit të mendojnë se dinë më shumë...

Pyetja që Elon Musk e bën në çdo intervistë pune, a e dini përgjigjen?

A jeni mjaftueshëm i zgjuar për të punuar për Elon Musk? Vëreni veten në test...

10 vendet e BE-së me mbulimin më të mirë të internetit me shpejtësi të lartë

Zyra statistikore e Bashkimit Evropian, Eurostat, ka publikuar të dhënat për mbulimin e internetit me...

Apple prezanton edhe orën dhe dëgjueset e reja, këto janë çmimet

Në konferencën e përvitshme, që u mbajt sot nga Apple, janë prezantuar edhe dëgjueset AirPods...

Çka iu ndodhë pasagjerëve të palidhur në rast të një aksidenti

Një faqe në rrjetin social “Twitter” ka publikuar një video-montazh se si pasagjerët e palidhur,...

Jo vetëm rruga më e shpejtë apo pa pagesë, nga sot Google Maps do të tregojë edhe rrugët ekologjike

Google ka përditësuar Maps, duke filluar nga sot. Kështu nga 7 shtatori, në 40 vende...

Apple sjell Iphone 14 dhe 14 Plus, ja çmimi dhe specifikat

Apple ka prezantuar iPhone 14 dhe 14 Plus, duke ruajtur pjesën më të madhe të...

Erdhi dita, Apple prezanton sot iPhone 14 – kështu do të duket

Fansat e Apple nuk duhet të presin më. Kompania e teknologjisë moderne do të prezantojnë...

A jeni gati – iphone 14 lansohet nesër

Apple pritet ta lansojë nesër modelin më të ri të iPhone-it dhe të orëve të...

Kompania “Meta” e Mark Zuckerberg gjobitet me 405 milionë euro

Disa nga kompanitë më të mëdha të teknologjisë, duke përfshirë këtu disa nga emrat më...

Çfarë duhet të bëni nëse celulari juaj nxehet shpesh?

Luajtja e lojërave ose biseda për një kohë të gjatë, si dhe temperaturat e larta,...

Vendet ku nuk duhet ta mbajmë kurrë telefonin mobil

Dihet që telefoni mobil asnjëherë nuk duhet të mbahet pranë kokës, por ka edhe më...

Facebook, Instagram dhe WhatsApp së shpejti mund të ofrojnë veçori me pagesë për përdoruesit

Sipas një raporti të The Verge, Meta po formon një divizion të ri të quajtur...

Twitter vjen me lajmin e shumëpritur, tash e tutje do të lejojë editimin e postimeve

Pas shumë lutjeve nga përdoruesit për një veçori të editimit, Twitter më në fund ka...

Vetura e përdorur nga Princeshë Diana shitet 766 mijë euro në ankand

Një makinë e përdorur nga Princesha e Uellsit, Diana, u shit të shtunën në ankand...

Në Shqipëri 2 nga 10 veturat në rrugë janë Mercedes: Nga vjen kjo dashni kaq e madhe për markën gjermane?

Kudo që shkon, shikon një Mercedes në Shqipëri. Por cila është arsyeja e dominimit të...

Zyrtare: iPhone 14 dhe orët inteligjente prezantohen më 7 shtator

Apple ka zyrtarizuar ngjarjen e vet të vjeshtës më 7 shtator, të quajtur “Far Out”,...

I dërgon mjekut fotografitë e të birit, Google keqkupton dhe ia bën jetën “ferr”

Gjigantët e informacionit online kanë zhvilluar algoritme tejet të sofistikuara për t’iu përgjigjur më së...

Viber tani ofron thirrje falas me telefonat fiks dhe celular për këta përdorues

“Viber” më në fund po ofron falas 30 minuta telefonata dalëse nga aplikacioni drejt numrave...

Shteti që po u ofron qytetarëve 4 mijë euro për ta zëvendësuar veturën me një biçikletë elektrike

Qeveria franceze ka rritur subvencionet për qytetarët që e ndërrojnë veturën me motor konvencional, për...