Këto janë rezultatet preliminare të balotazhit në secilën komunë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet preliminare për rundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Kosovë që u mbajtën më 14 nëntor. Sipas rezultateve...

Basha uron Kosovën për zgjedhjet lokale: Leksion i demokracisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar kandidatët fitues në zgjedhjet lokale në Kosovë. Basha e cilëson procesin zgjedhor në Kosovë si “leksion demokracie”...

Kjo është komuna me daljen më të madhe në zgjedhje deri më tani

Deri në ora 15:00 sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, kanë vouar 23.60%...

Fjalosje në një qendër votimi në Junik, dy persona shoqërohen për në stacionin policor

Mediat lokale në Junik raportuan për shoqërimin në stacionin policor të kandidati për asamblist të...

PDK akuzon LDK-në për një veprim të kundërligjshëm në Vushtrri

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Vushtrri ka akuzuar subjektin tjetër politik, Lidhjen Demokratike të...

Memli Krasniqi: Qytetarët të votojnë dhe të japin verdiktin e tyre

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka votuar bashkë me gruan e tij,...

Voton Esat Raci, u bën thirrje klinasve që të votojnë me përgjegjësi për të ardhmen e Klinës

Kandidati i PDK-së për kryetar të Klinës, Esat Raci, së bashku me familjen e tij...

Gjini fton qytetarët që ta shfrytëzojnë ditën e mirë, të dalin të votojnë

Kandidati i AAK-së për kryetar të Komunës së Gjakovës, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij,...

Voton Shaqir Totaj, kërkon proces transparent e demokratik

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, për komunën e Prizrenit, Shaqir Totaj, ka votuar për...

Mbi 50 prokurorë të angazhuar në zgjedhje

Prokurori i Shtetit njofton është duke përcjellë me vëmendje procesin zgjedhor i cili është duke...

Në këtë link mund ta gjeni qendrën tuaj të votimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka njoftuar se për ta mësuar vendvotimin e saktë për...

“Unë që 20 vite votoj vet” – kryetari i Komunës në Kosovë që kurrë nuk e shoqëron askush gjatë votimit

Kryetari i Fushë Kosovës, Burim Berisha, i cili po synon sërish udhëheqjen e kësaj komune...

KQZ: Të gjitha vendvotimet janë hapur me kohë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në konferencën e parë për media ka bërë të ditur...

IQO ankohet se iu sulmuan dy anëtarë nga aktivistët e VV-së në Obiliq

Në fshatin Plemetin të Obliqit, në të njëjtin oborr funksionojnë dy shkolla, njëra e komunitetit...

Raundi i dytë i zgjedhjeve, mbi 1 mijë e 500 vota përmes postës

Të premtën në mesnatë ka përfunduar procesi i votimit përmes postës për komunat në të...

KQZ shpërndan materialin zgjedhor, mbi 1 milion e 136 mijë fletëvotime të shtypura

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur shpërndarjen e materialit kryesor për raundin e dytë zgjedhor....

Nis heshtja zgjedhore në Kosovë

Të premten është mbyllur fushata zgjedhore, pesë ditëshe, për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale...
Zgjedhjet Lokale - Reporteri

Me tubime masive dhe pa respektim të masave anti-COVID, partitë politike mbyllin fushatën zgjedhore

Është mbyllur fushata zgjedhore, pesë ditëshe, për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale për kryetarë...

Abdixhiku: Prishtina dhe Përparim Rama janë një

Gjatë tubimit përmbyllës të Lidhjes Demokratike të Kosovës, në Prishtinë, kryetari i kësaj partie, Lumir...

Abdixhiku: Nga e hëna hapet dera e shpresës për prishtinasit me Përparim Ramën Kryetar

Lidhja Demokratike e Kosovës, në Prishtinë, mbajti sot një tubim madhështor në përmbyllje të fushatës,...

Përparim Rama: Vitia nuk ka aftësi menaxhuese

Përparim Rama, kandidat i LDK’së për kryetar të Prishtinës ka kritikuar kundërkandidatin e tij Arben...

Memli Krasniqi përmbyll fushatën në Prizren: Shaqir Totaj është shpresa e këtij qyteti

Partia Demokratike e Kosovës ka përmbyllur fushatën zgjedhore në Prizren. Në kryeqytetin historik të Kosovës...

Lutfi Haziri: Kjo Kryengritje politike është treguesi më i mirë se Gjilani do të jetë gjithmonë qytet i gjilanasve

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës për komunën e Gjilanit, njëherësh kryetar aktual,  Lutfi Haziri,...

Përparim Rama: Kënd e kam kundërkandidat, Arben Vitinë apo Qeverinë e Kosovës?

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, thotë se nuk e di se...

Përparim Rama jep përgjigjen: Qe pse vendosa me u kthy në Prishtinë

Përparim Rama, kandidat i LDK’së për kryetar të Prishtinës ka treguar në Pressing se pse...

Rama: Prishtina mund të transformohet tërësisht, kaosi është sipërfaqësor

Kandidati i LDK’së për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama thotë se kryeqyteti mund të transformohet...

Krejt Gjilani në këmbë e në përkrahje të Lutfi Hazirit

Në tubimin përmbyllës të Lidhjes Demokratike të Kosovës, në Gjilan, duket se po marrin pjesë...