×
 • Extra
 • Tech&Auto

  iPhone 17 Plus mund të pësojë një ndryshim të madh

  Reporteri
  22 Prill 2024 | 10:16

  Seria e re e iPhone 17 është thuajse gati. Megjithatë, një prej modele të iPhone 17 mund të vjen me ndryshime të mëdha, përcjell Reporteri.net.

  Analisti Ross Young pretendon se Apple ka arritur me një kthesë interesante për serinë iPhone 17, e cila do të shfaqet vitin e ardhshëm.

  Sipas tij modeli i iPhone 17 Plus do të ketë një ekran më të vogël se të gjitha modelet e mëparshme Plus.

  Ai nuk bëri të ditur madhësinë specifike të ekranit, por thotë se iPhone 17 Plus do të “vendoset” mes modeleve iPhone 17/iPhone 17 Pro dhe iPhone 17 Pro Max.

  DETAJE: 

  iPhone 15

  iPhone 15: 6.1-inch display
  iPhone 15 Plus: 6.7-inch display
  iPhone 15 Pro: 6.1-inch display
  iPhone 15 Pro Max: 6.7-inch display

  iPhone 16

  iPhone 16: 6.1-inch display
  iPhone 16 Plus: 6.7-inch display
  iPhone 16 Pro: 6.3-inch display
  iPhone 16 Pro Max: 6.9-inch display

  iPhone 17

  iPhone 17: 6.1-inch display
  iPhone 17 Plus: A smaller-than-6.7-inch display
  iPhone 17 Pro: 6.3-inch display
  iPhone 17 Pro Max: 6.9-inch display./Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!