×
 • Extra
 • Tech&Auto

  Video që mori miliona klikime, makina Tesla shpërthen në parking

  Reporteri
  24 Prill 2019 | 12:59

  Një video në Kinë tregon shpërthimi e një makine elektrike të prodhuar nga Tesla.


  Ngjarja ka bërë xhiron e botës, teksa makina ishte e parkuar dhe zëdhënësi i Teslas në SHBA, tha se është dërguar një ekip në Shangai, pas publikimit të videos që tregon shpërthimin.

  Videoja u botua në rrjetin social popullor Weibo, i shoqëruar nga hashtag #AutocombustionTesla dhe tashmë ka arritur mbi 22 milionë shikime.

  Në imazhet mund të shihni tymin e bardhë që del nga një model i parkuar i Tesla S, para se një shpërthim i fortë të përfshijë automjetin. Pastaj, makina vazhdon të digjet.

  https://www.youtube.com/watch?v=kzsmwkK_SiY

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!