×
 • Sport
 • Sport

  Përballja me Ishujt Faroe, përfundon pa gola pjesa e parë

  Reporteri
  20 Nëntor 2023 | 21:53

  Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe, e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian “Euro 2024”.

  45 minutat e parë në stadiumin “Air Albania” janë mbyllur baras dhe pa gola.

  Sa i përket posedimit me top, pjesa e parë u dominua nga “Kuqezinjtë”, por që nuk ia dolën edhe të shënonin.

  Nga kjo pjesë veçohet goditja nga distanca e Nedim Bajramit, por që u prit nga portieri kundërshtar. Myrto Uzuni dhe Mirlind Daku provouan gjithashtu në minutat shtesë, por që sërish ishte portieri mysafirë që me pritjet e tij e mbajti portën e paprekur.

  Nis ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe, në ”Air Albania” shpaloset flamuri gjigant kuqezi

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!