Sërish sulm – Shri Lanka goditet nga shpërthimi i tetë

Një shpërthim i tetë goditi kryeqytetin Colombo të Shri Lankës, para disa orësh po në këtë qytet u regjistruan shtatë shpërthime, të cilat lanë të vdekur mbi 160 persona në hotele dhe kisha.


Sulmi i tetë u raportua nga agjencia AFP duke cituar policinë e Shri Lankës.

Nuk ka asnjë detaj deri më tani lidhur me viktimat e këtij sulmi të tetë.