×
 • Lajme
 • Botë

  Francezit me agjenda të dyshimta në Kosovë, Twitteri ia fshin llogarinë përgjithmonë

  Reporteri
  18 Gusht 2022 | 22:41

  Ish-kandidati për president në Francë, Arno Gujon, është suspenduar nga rrjeti social Twitter për shkak të postimeve të tij. Gujon, që tani punon si zyrtar i qeverisë serbe, ishte shpallur non-grata nga Kosova për shkak të agjendës së tij përçarëse.

  Lajmin e ka bërë të ditur Petrit Selimi në Twitter.

  “Unë kam shkruar për vite me radhë për Arno Gujon, ish-kandidatin për president të Francës nga partia supremaciste e bardhë, i cili promovoi agjendën shumë përçarëse në Kosovë. Ai tani është zyrtar në qeverinë serbe (dhe non grata në Kosovë), por Twitter e pezulloi përgjithmonë sot. Mirë!”, ka shkruar ai.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!