Qethur tërësisht dhe e internuar, Mbreti i Tajlandës dënon ish-gruan e tij

Monarku më i pasur në botë, mbreti Maha Vajiralongkorn i Tajlandës mendohet se ka një pasuri prej 30 miliardë dollarësh.


Mediat e huaja shkruajnë se teksa ai shëtit, kryesisht në Gjermani, ish-gruaja e tij mbetet e internuar në një fshat të thellë dhe e ndarë nga i biri.

Srirasmi Suëadee, gruaja me të cilën u divorcua në 2014, ishte bashkëshortja e tretë e mbretit.

Maha Vajiralongkorn ishte akoma princi i kurorës në 2001, kur u martua me Srirasmin në një ceremoni private.

Ish-princesha nuk është parë në publik që nga viti 2014, ndërsa disa foto të publikuara së fundmi tregojnë si ka përfunduar ajo. Nga imazhet duket ish-princesha e qethur dhe e shkatërruar.