×
 • Lajme
 • Lajme / Ashpërsimi i dënimeve

  Mbi 2 mijë e 200 shoferëve iu konfiskua patentë shoferi vetëm në tre muajt e parë të këtij viti

  Reporteri
  19 Prill 2024 | 14:16

  Policia e Kosovës ka bërë thirrje për respektim të rregullave në trafik.

  Siç njofton policia, po vazhdojnë me aktivitet që kanë për qëllim ngritjen e sigurisë në trafikun rrugor dhe uljen e aksidenteve.

  Policia e Kosovës bën të ditur se gjatë periudhës kohore Janar – Mars 2024, 2,223 shoferëve, iu është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik dhe në këtë periudhë  mbi 5,013 shoferëve, iu kanë vendosur pikë negative.

  Ligji i ri për rregullat e trafikut,  ka hyrë në fuqi nga data 3 prill i këtij viti dhe parasheh gjoba të larta për shkelësit e rregullave në komunikacion. /Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!