Nis takimi i partive politike me presidenten Osmani për zgjedhjet lokale

Ka nisur takimi i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, me përfaqësuesit e partive politike për të diskutuar rekomandimin e IKShPK-së rreth mbajtjes së zgjedhjeve lokale.


Në takim po marrin pjesë kryeministri i Kosovës dhe kryetari i LVV-së Albin Kurti, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, nga AAK, Muharrem Nitaj, nga alternative, Mimoza Kusari dhe nga Lista Guxo, Donika Gërvalla.

Presidentja Osmani bëri të ditur se pas përfundimit të takimit do të ketë adresim për media.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me shefen e deputetëve të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari, kanë arritur në presidencë, për takimin që ka ftuar presidentja, Vjosa Osmani, për të diskutuar opinionin e IKShPK-së për zgjedhjet lokale.

Pjesëmarrjen në takim e kanë konfirmuar edhe opozita.