Shefi i Komisionit për Demarkacion, Shpejtim Bulliqi kalon në Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka bërë të ditur sot përmes një shkrimi në Facebook se Shpejtim Bulliqi është anëtari më i ri i subjektit të cilin Kurti e drejton.


Bulliqi ishte kundërshtues i madh i marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, ku ai thoshte se Kosova do të humbiste 8 mijë hektarë tokë.

Tani ai Kryesues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror që pritet së shpejti të negociojë me një ekip nga Mali i Zi për të caktuar saktë kufirin pasi që marrëveshja është ratifikuar në Kuvendin e Kosovës.

Shpejtimi i LëvizjesMe Avni Deharin dhe Gani Krasniqin, me Martin Berishajn e Glauk Konjufcën, me Hysamedin Ferajn dhe…

Publiée par Albin Kurti sur Vendredi 16 août 2019