Sali Berisha “non grata” nga SHBA, vjen reagimi nga PS-ja e Ramës

Pas vendimit të DASH për të shapluur “non grata” Sali Berishën, menjëherë ka ardhur reagimi i parë nga Partia Socialiste.


Taulant Balla nga PS e ka përshëndetur vendimin e SHBA-ve.

“PËRSHËNDES VENDIMIN E SHTETEVE TË BASHKURA TË AMERIKËS NDAJ SALI BERISHËS”:

“Aktet e korruptuara të ish-Presidentit të Shqipërisë Sali Berisha kanë minuar demokracinë në Shqipëri. Po e shpall Berishën dhe anëtarët e afërt të familjes së tij si të papranueshëm për të hyrë në Shtetet e Bashkuara.
Ne mbetemi #tëbashkuarkundërkorrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri.”
Sekretari i Shtetit
Antony Blinken