Këto janë katër skuadrat e para që sonte siguruan kalimin në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Chelsea, Sevilla, Barcelona dhe Juventusi kanë siguruar një vend në mesin e 16 skuadrave më të mira në Ligën e Kampionëve për këtë edicion


Sonte u zhvilluan ndeshjet e xhiros së katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Reporteri.net

Chelsea, Sevilla, Barcelona dhe Juventus shënuan fitore dhe kështu kanë siguruar edhe matematikisht tani kalimin në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Ndërkaq, Liga e Kampionëve vazhdon sërish nesër me ndeshje tjera dhe shumë interesante, ku do të mund të ketë edhe skuadra tjera që do ta sigurojnë kualifikimin për në fazën e eliminimit direkt. /Reporteri.net/