Nesër takimi i madh: Barcelonë – Bayern, këto janë mungesat nga të dyja skuadrat

Nesër zhvillohet takimi mes Barcelonës dhe Bayern Munich.


Barcelona dhe Bayern Munich takohen në “Camp Nou”, me fillim nga ora 21:00, në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Dy skuadrat priten të kenë mungesa të mëdha për këtë ballafaqim.

Për skuadrën e Barcelonës priten të mungojnë Braithwaite dhe Dest, kur për këtë duel është rikuperuar Jordi Alba.

Ndërsa, tek bavarezët do të mungojë Coman, teksa Lewandowski dhe Tolisso do të jenë gati.