Londra në alarm, sulm me thikë në një qendër tregtare

Autoritetet londineze janë alarmuar nga një sulm me thikë në një qendër tregtare. Ngjarja ka ndodhur në Brent Cross. Një burrë u plagos si pasojë e sulmit dhe u dërgua me urgjencë në spital.


Policia mbërriti vendin e ngjarjes, ndërsa njerëzit në panik vrapuan për t’i shpëtuar rrezikut. Sipas pamjeve që u publikuan në rrjetet sociale, incidenti ndodhi në një dyqan të Apple.

Sulmet me thikë në kryeqytetin britanik po shkaktojnë shqetësim, pasi 12 adoleshentë janë vrarë me thikë për katër muajt e fundit.